Oddlužení

Nikdy není pozdě řešit své dluhy:

nabízím řešení pro dlužníky s majtekem, který je možné zpeněžit, (zpeněžení majetkové podstaty), ale i pro dlužníky, kteří již mají na své nemovitosti zástavní právo věřitele či exekutora. Vždy je nezbytné se velmi podrobně seznámit s konkrétním případem a každý řešit individuálně.

 

Mimo jiné:

  • dokážu vyjednat okamžité zastavení exekuce
  • převezmu za Vás veškerá jednání s věřiteli a exekutory
  • nemovitost prodám za 100 % tržní ceny, přestože je zadlužená
  • z prodeje získáte vyšší částku než v případě výkupu od jiné RK
  • vyhnete se komplikacím se zástavou nem. u nějaké nebankovní společnosti
  • snížím pohledávky, budu vyjednávat s věřiteli o výši dluhu

 

Spolupracuji s těmito společnostmi:

  • AB audit s.r.o (Ing. Petr Štefaňo, CSc., Puškinova 738/30, Vyškov 682 01)
  • AAAByty.cz – SPGroup a.s. (realitní fond)

Osobní bankrot – oddlužení formou návrhu na Krajský soud:

Oddlužení dle insolvenčního zákona je jediným efektivním řešením neschopnosti dlužníka splácet své závazky vůči svým věřitelům. Při oddlužení dle insolvenčního zákona se vyhlašuje tzv. Osobní bankrot a dochází ke sjednocení všech Vašich závazků vůči věřitelům. Oddlužení je prováděno dle insolvenčního zákona č. 182/2006 Sb.

Pětiletá cesta z pekla. Kdo se na ní vydá, ať čeká výmoly. Půjde se těžko a dlouho. Na konci ale přijde restart: zbytek dluhů se odmaže, začínáte s čistým štítem, od nuly. Jak o oddlužení žádat, jak na něj dosáhnout? Poradíme. Krok za krokem.

Vězíte po pás v dluzích, exekutor za zády, dluhy bují, sotva zbývá na živobytí a rozumnou cestu k uhrazení nevidíte… Je tu ještě poslední šance: požádat soud, aby vás oddlužil. Zní to sladce. Ve skutečnosti se budete oddlužovat sami, hořce a bolavě. Pravidla jsou tvrdá; pokud soud oddlužení vůbec povolí. Ale motivaci nejspíš najdete: když splníte podmínky a umoříte během pěti let alespoň třetinu dluhů, zbytek bude jednou pro vždy zapomenut, odpuštěn. Pět let budete živořit, ale bez stresu: exekuce se stopne, vymahači si dají pohov.

Dřív než začnete podnikat další kroky, propočtěte, jestli mají smysl. Soud povolí vyhlášení osobního bankrotu (čili oddlužení) pouze člověku, který je schopen splatit v průběhu pěti let alespoň třetinu závazků. Chce to stálý příjem. Jestli jste se do prekérní situace dostali kvůli jedinému dluhu, na oddlužení šanci nemáte. Pravidla říkají, že je třeba mít závazky nejméně ke dvěma věřitelům a být v prodlení se splácením víc než třicet dní.

 

Nechejte si poradit:

Jestli orientační propočet ukázal, že byste mohli být schopni během pěti let aspoň třicet procent dluhů pokrýt, je čas začít uvažovat o podání návrhu na oddlužení. Jestli nechcete pohořet na formální chybě, vyplatí se nechat si pomoct od profesionála. Jen pozor, ve kterých vodách lovíte. Společnostmi, které slibují, že člověka nadobro zbaví dluhů, se to v Česku jen hemží – schválně, kolik se jich nabídne hned tady pod článkem. Jejich služby ale můžou vyjít draho a na cestě ke dnu poslat už tak zbídačeného chudáka ještě o pár pater níž. Navíc: jen hlupák platí za věc, kterou může dostat zadarmo. Dost možná i v lepší kvalitě.

 

Jak a kde se o oddlužení žádá:

Návrh na povolení oddlužení je třeba podat ke krajskému soudu (má zároveň úlohu soudu insolvenčního), příslušnému podle místa bydliště – na formuláři, který nabízíme ke stažení z pohodlí domova, stačí kliknout v boxu. Tiskopis podrobně vymezuje, co všechno uvést a jaké přílohy přiložit. V návrhu na oddlužení osvětlíte, jak jste se do dluhové pasti dostali a přiznáte všechny dluhy a závazky. Manželé mohou žádat o oddlužení společně, v jednom formuláři. Osobním bankrotem může teoreticky projít pouze jeden, v reálu to ale dělá paseku. Jestli dluhy vznikly v době manželství, jste za ně beztak odpovědní oba. Když návrh na oddlužení podáte společně, vyhnete se dalším soudům a exekucím namířeným proti druhému z vás.

 

Návrh podaný. Co dál?

Krajský soud během několika hodin vyhodnotí, jestli jste návrh na oddlužení podali (formálně) správně a vydá vyhlášku o insolvenčním řízení, kterou uveřejní v insolvenčním rejstříku a na úřední desce soudu. A dlužník si může na chvíli odfrknout. V průběhu insolvenčního řízení nemůže dojít k provedení exekuce, i když je nařízena. Exekutoři i věřitelé musí přestat vymáhat mimo insolvenční řízení. Když nakonec soud oddlužení zamítne, exekuce a vymáhání se znovu rozbíhají.

Soud může návrh na oddlužení odmítnout, když ho ani po výzvě k nápravě řádně nedoplníte – například nedodáte všechny podklady. Případně když vyhodnotí, že nebudete mít dost peněz na splacení alespoň třiceti procent závazků během pěti let. Nebo když usoudí, je návrh nepoctivý.

 

Soud dá zelenou, dál rozhodují věřitelé:

Jakmile soud na oddlužení kývne, přihlašují se věřitelé se svými pohledávkami. Mají na to třicet dnů od chvíle, kdy soud insolvenčnímu návrhu vyhoví a rozhodne o úpadku dlužníka. Můžou to ale udělat už dřív – jakmile se rozběhne insolvenční řízení. Nakonec se uskuteční takzvaná schůze věřitelů, na které se rozhodne, jakou formou bude oddlužení probíhat. Věřitelé o tom hlasují. Možnosti jsou dvě: splátkový kalendář nebo zpeněžení majetkové podstaty (tedy prodej majetku dlužníka). Když na schůzi žádný věřitel nedorazí nebo se nevyjádří, rozhodne o způsobu oddlužení soud.Z

Zdroj: https://www.penize.cz/

 

Dluhy! Žádný silný člověk není bez dluhů! Dluhy jsou výrazem uspokojených potřeb a náročných prostopášností.“ citát: Honoré De Balzac